Aktualności

Spacer „Szlak aktorów, cz. IV”

Zapraszamy na czwartą część spaceru „Szlakiem aktorów” na Starych Powązkach w dniu 16 października. Odwiedzimy groby znanych i lubianych, ale też zapomnianych aktorów dramatycznych i filmowych. Przypomnimy bohaterów przedwojennych scen teatralnych, potrafiących wytworzyć niepowtarzalny klimat podczas spektaklu. Przywrócimy pamięć o zapomnianym dziś aktorze, a niegdyś kojarzonym z pierwszym cyklem kryminałów telewizyjnych. Odwiedzimy symboliczny grób bożyszcza tłumów i bohatera przebojów kinowych z lat 30. Nie zabraknie opowieści o grze miłosnej poza ekranem i anegdot z życia teatralnego. Jesienna aura, oby nam sprzyjała, będzie najlepszą scenografią dla wspomnień o najlepszych rolach rodzimych amantów.

Więcej... Spacer „Szlak aktorów, cz. IV”


Premiera filmu „Rzeki. Podróż do Meksyku z Maestro Kapuścińskim”

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Ochota, partner premiery filmu dokumentalnego Eli Chrzanowskiej pt. "Rzeki. Podróż do Meksyku z Maestro Kapuścińskim" serdecznie zaprasza na premierę, która odbędzie się w Kinie Iluzjon (ul. Narbutta 50A) 26 października 2016 r. (środa) o 20:30.

W programie premiery oprócz pokazu filmowego odbędzie się spotkanie autorskie i rozmowy z gośćmi: Mirosławem Ikonowiczem – dziennikarzem i korespondentem PAP, autorem biografii „Hombre Kapuściński”; Romanem Czyżyckim – dyplomatą, I Sekretarzem Ambasady Polski w Meksyku w latach 1968-70; dr. Karolem Derwichem – specjalistą ds. Meksyku i Ameryki Łacińskiej z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wszystkiemu będzie towarzyszyć specjalna oprawa estetyczno-muzyczna, a zagrają nam meksykańscy muzycy!

 

Więcej... Premiera filmu „Rzeki. Podróż do Meksyku z Maestro Kapuścińskim”


Żeromski w niepodległej — spotkanie z prof. Aliną Kowalczykową

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy — Oddział Żoliborz-Bielany zaprasza na spotkanie z prof. Aliną Kowalczykową — profesor historii literatury polskiej, autorką licznych publikacji naukowych z dziedziny humanistyki, prywatnie córką prof. Stanisława Lorentza

„Żeromski w niepodległej”

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Oddziału Żoliborz-Bielany TPW przy ul. Marii Kazimiery 20 lok. 2 w dniu 13 października 2016 r. o godz. 17:00.

 

Więcej... Żeromski w niepodległej — spotkanie z prof. Aliną Kowalczykową


Strona 1 z 5

Przejdź do archiwum aktualności
Więcej Więcej
Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”
Więcej Więcej