Powązki od A do Z: Szlakiem wybitnych twórców

Opublikowano

 

Uwaga! Zmiana terminu. Spacer zaplanowany na 2 kwietnia nie odbędzie się. Nowy termin podano poniżej. Za zmianę przepraszamy.

Sobota, 23 kwietnia 2022 r. 11:00
Cmentarz Powązkowski, Brama św. Honoraty
ul. Powązkowska 1
Wstęp bezpłatny.

Już w najbliższą sobotę zapraszamy w imieniu Oddziału Akademickiego na kolejny spacer po zabytkowej nekropolii „Powązki od A do Z: Szlakiem wybitnych twórców” pod przewodnictwem Franciszka Trynki!

Tym razem tematem spaceru będą twórcy, zarówno ci, którzy pozostawili nam swoje dzieła materialne — monumentalne budowle, pomniki, rzeźby zdobiące parki i place, jak i ci, którzy zapisali się w historii kultury, sztuki, techniki, oraz w życiu społecznym jako pomysłodawcy i realizatorzy rozmaitych niematerialnych przedsięwzięć. Celowo nie wymieniamy nazwisk. Sami przekonacie się o bogactwie naszego kulturowego dziedzictwa, które pozostawili. Do zobaczenia, jak zwykle przy bramie św. Honoraty, w sobotę 23 kwietnia o godz. 11:00.


Spacer będzie też okazją do wsparcia zbiórki Towarzystwa Przyjaciół Warszawy dla Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy — podczas spaceru spotkacie wolontariusza TPW z puszką PAH.

Wróć