Spotkania Komisji Historycznej w sezonie 2022/23.

Opublikowano

Szanowni Członkowie i Sympatycy Komisji Historycznej TPW,
 
Mam nadzieję, że zdrowie i pogoda ducha Państwu dopisują, a letnie miesiące przyniosły odpoczynek i wytchnienie od codziennych trosk.
 
W październiku rozpoczynamy nowy sezon (2022/2023) zebrań naszej Komisji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Lecz już dzisiaj pragnąłbym Państwu przedstawić ich daty, aby w Państwa kalendarzach wygodnie się usadowiły.
 
Spotykamy się niezmiennie w piątki o 17:00 przy Placu Zamkowym 10 w następujące dni:
 • w roku 2022:
  — 21 października,
  — 25 listopada,
  — 16 grudnia,
 • w roku 2023:
  — 27 stycznia,
  — 24 lutego,
  — 24 marca,
  — 28 kwietnia,
  — 26 maja,
  — 23 czerwca.
Byłbym niezmiernie rad, gdyby udało się nam wrócić na stałe do formuły zebrań stacjonarnych i w możliwie pełnym składzie. W końcu Warszawa czeka na nasze dyskusje i prelekcje...
 
Z ciężkim sercem Państwa powiadamiam, że niedawno w wieku 97 lat zmarła nasza wieloletnia Koleżanka z Komisji - pani Bożenna Niemierowska-Szczepańczyk, porucznik Armii Krajowej ps. "Zorza", odznaczona Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Partyzanckim, Odznaką Akcji "Burza" i Odznaką za Zasługi dla Warszawy, człowiek pióra i bankowości, niezapomniana w swych opowieściach o czasach najtrudniejszych, od 1966 roku związana z Oddziałem Wilanów TPW  (następnie Sadyba-Wilanów), Członkini Honorowa TPW. Niektórzy z nas mieli zaszczyt i przyjemność być Jej gośćmi podczas majowego zebrania Komisji Historycznej w 2017 roku (zob. załącznik z relacją ze spotkania), inni zaś — uczestniczyć we wcześniejszym zebraniu naszej Komisji w 2014 roku (zob. załącznik z relacją ze spotkania) poświęconym Jej działalności w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy. Cześć Jej pamięci!
 
Bliżej pierwszego zebrania w październiku tradycyjnie pozwolę sobie przysłać Państwu zaproszenie.
 
Łączę wyrazy szacunku i ukłon,
Mikołaj Madurowicz

Wróć