Spotkanie Komisji Historycznej

Opublikowano

Spotkanie Komisji Historycznej

Szanowni Państwo

Niestety z powodu sytuacji epidemicznej i ogłoszenia strefy czerwonej w Warszawie, jesteśmy zmuszeni odwołać zebranie Komisji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zaplanowane w najbliższy piątek 23 X 2020 r. Dziękuję wszystkim osobom, które wyraziły gotowość w nim uczestnictwa.

O mających szansę na urzeczywistnienie kolejnych zebraniach naszej Komisji pozwolę sobie Państwa oczywiście powiadomić.

Łączę wyrazy szacunku i życzenia zdrowia, Mikołaj Madurowicz


Aktualizajca: 19 października 2020 r.

Zapraszamy Państwa na zebranie Komisji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, które odbędzie się w piątek 23 października o 17:30.

Spotykamy się w sali im. K. Beyera w Muzeum Niepodległości — X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej (przy ul. Skazańców 25, dojazd m.in. autobusem linii 185). Bohaterką-narratorką jest Barbara Petrozolin-Skowrońska — historyk, varsavianistka, redaktor i przez 10 lat przewodnicząca naszej Komisji. Usłyszymy o lekarzu, społeczniku i taterniku Tytusie Chałubińskim. Okolicznością naszego zebrania jest nowe wydanie książki B. Petrozolin-Skowrońskiej pt. Król Tatr z Mokotowskiej 8. Portret doktora Tytusa Chałubińskiego.

Rolę Partnera Organizacyjnego październikowego spotkania Komisji Historycznej TPW pełni Muzeum Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy stałych uczestników Komisji Historycznej TPW i — niemniej gorąco — wszystkich zainteresowanych postacią T. Chałubińskiego.

Zaproszenie znajdą Państwo w załączniku.

Z uwagi na ekstraordynaryjną sytuację związaną z pandemią, uprzejmie prosiłbym o deklarację nie/obecności na zebraniu.

Może się i tak zdarzyć, że w najbliższy poniedziałek dowiemy się o odgórnych restrykcjach i niemożności zorganizowania spotkania. Wówczas pozwolę sobie napisać do Państwa. W przeciwnym razie (i braku wiadomości ode mnie anulującej zebranie) - zebranie się odbędzie. Niezależnie jednak wyglądałbym Państwa deklaracji udziału.

Z wyrazami szacunku,
Mikołaj Madurowicz

Kontakt: kh@tpw.org.pl

Relacje z poprzednich spotkań Komisji Historycznej dostępne są na stronie Komisji.

 

Wróć