Warszawa w kwiatach i zieleni – lista zgłoszeń zamknięta

Opublikowano

281! Dokładnie tyle warszawskich ogrodów, ogródków, balkonów, ukwieconych parapetów i zielonych enklaw zostało zgłoszonych do tegorocznym, 38. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni.

Tegoroczny program wydarzeń towarzyszących 38. konkursowi Warszawa w kwiatach i zieleni z oczywistych względów odbywał się głównie w sferze online. Warszawskie Warsztaty Ogrodnicze, Roślinna Linia Ratunkowa, Dyżur Roślinnego Eksperta czy wyzwanie Wszystkie Ogrody Warszawy miały na celu wspieranie i rozwijanie pasji do ogrodnictwa, szerzenie wiedzy o naturalnych i ekologicznych uprawach, pomaganie i doradzanie w zakresie uprawy roślin. Nie zabrakło także wydarzenia stacjonarnego – podczas Wielkiej Wymiany Sadzonek zorganizowanej na patio Hali Koszyki warszawiacy, przy zachowaniu wymogów sanitarnych, mogli wymienić się między sobą roślinami oraz porozmawiać o ich uprawie. Efektem jest aż 281 zgłoszeń. Wyłonionych przez komisję laureatów poznamy 5 września podczas Gali Finałowej.

Kategorie konkursowe – Balkon, loggia lub okno; Ogrody i ogródki przydomowe przy budynku jednorodzinnym; Ogródek przy budynku wielorodzinnym; Osiedla mieszkaniowe – tereny spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, budynków komunalnych; Ekoogród/ogród nowoczesny; Inne formy zieleni miejskie – zostały stworzone tak, żeby zgłoszenia mogły wysyłać zarówno osoby prywatne jak i instytucje oraz odpowiadały na potrzeby obecnych trendów panujących w ogrodnictwie miejskim.

Więcej informacji o akcjach oraz o konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni można znaleźć na stronie Warszawa w kwiatach oraz na Facebooku i Instagramie.

Kontakt dla mediów:

Monika Beuth-Lutyk
rzeczniczka prasowa
Urzędu m.st. Warszawy
tel. 22 44 333 80, 510 205 503
e-mail wydzialprasowy@um.warszawa.pl

 

Zobacz także: www.um.warszawa.pl/dla-mediow

Wróć