Zadbajmy o groby Powstańców Warszawskich

Opublikowano

Grafika z jesiennymi liśćmi dębu, logo TPW i napisem "... zadbajmy o groby Powstańców Warszawskich"

Ponownie zachęcamy Was do udziału w akcji „Zadbajmy o groby Powstańców Warszawskich”.

W pierwszych dniach listopada często odwiedzamy cmentarze, na których spoczywają Powstańcy Warszawscy i cywile, którzy w czasie Powstania Warszawskiego zginęli. Po dniu Wszystkich Świętych widać, o które groby nie miał kto zadbać.

Oczyśćmy taki grób i zapalmy znicz, sfotografujmy efekt naszej pracy (przed i po) i podzielmy się zdjęciami w dyskusji tegoż wydarzenia wraz z podaniem lokalizacji grobu (cmentarz, kwatera, aleja, rząd itp.)

W zeszłym roku członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy odwiedzili i oczyścili prawie 80 mogił. Byliśmy nie tylko na Cmentarzu Powstańców Warszawskich i Powązkach Wojskowych, ale też Cmentarzu Bródnowskim, Cmentarzu we Włochach, Cmentarzu w Gołąbkach, w Powsinie, a także na mogiłach NN w Choszczówce i Cmentarzu w Toruniu!
Spójrzcie na efekty akcji z 2020 roku: https://tpw.org.pl/aktualnosci/zadbajmy-o-groby-powstancow-warszawskich-641.html

Chcecie się podzielić lokalizacjami, w których potrzeba więcej rąk do pracy? Poinformujcie nas o tym w dyskusji do wydarzenia!

W związku z pandemią apelujemy o zachowanie ostrożności, unikanie skupisk ludzi, noszenie maseczek, częstą dezynfekcję rąk. Pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze!

Akcja trwa od 2 do 14 listopada.

Wróć