Archiwum aktualności. 2022

Koncert charytatywny zespołu Trio z Ukrainy

Opublikowano

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny zespołu Trio z Ukrainy #SolidarnizUkrainą organizowany przez Dom Kultury „Włochy”!

Dom Kultury Włochy
ul. Bolesława Chrobrego 27
9 kwietnia 2022 r. 18:00

Więcej... Koncert charytatywny zespołu Trio z Ukrainy


59 lat Towarzystwa Przyjaciół Warszawy

Opublikowano

18 marca 1963 r. w Sali Canaletta w Muzeum Narodowym uroczyście powołano do życia nasze stowarzyszenie. Pierwszym prezesem Zarządu Głównego TPW został profesor Stanisław Lorentz, wieloletni dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie. Z tej okazji zapraszamy serdecznie do lektury artykułu autorstwa Franciszka Trynki, a poświęconego profesorowi Stanisławowi Lorentzowi.

 

Więcej... 59 lat Towarzystwa Przyjaciół Warszawy


Spotkanie przy grobie Stanisława Lorentza

Opublikowano

W sobotę, 12 stycznia 2022 r. o 11:00 spotkaliśmy się przy grobie prof. Stanisława Lorentza — wybitnego muzeologa, historyka sztuki, inicjatora, założyciela i wieloletniego Prezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele: Zarządu Głównego TPW, w tym władze Oddziałów terenowych Towarzystwa Przyjaciół Warszawy: Oddział Stare Miasto, Oddział Akademicki, Towarzystwo Przyjaciół Pragi — Oddział TPW oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 „Klonowego Liścia” w Warszawie i Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 226 „Małego Europejczyka” w Warszawie.

Po Apelu Pamięci odbył się spacer z przewodnikiem po Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w ramach projektu „Warszawa Wielokulturowa”.

Więcej... Spotkanie przy grobie Stanisława Lorentza


Zmarł Bernard Malinowski, członek Prezydium Zarządu Głównego TPW w latach 2013 – 2018

Opublikowano

W poniedziałek, 28 lutego 2022 roku zmarł Bernard Malinowski — wieloletni członek Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, członek Prezydium Zarządu Głównego w latach 2013 – 2018.

Bernard Edward Malinowski to urodzony warszawiak. Wieloletni nauczyciel historii i WOS-u we wszystkich typach szkół od podstawówki do gimnazjum i liceum.

Jego pasją była turystyka, krajoznawstwo i historia. Prowadził Koło Krajoznawcze i organizował wycieczki i rajdy, na których młodzież zdobywała  odznaki krajoznawcze, regionalne i okolicznościowe. Autostopem zwiedził prawie całą Europę południowo-zachodnią, czyli Francję, Hiszpanię, Andorę, Monako, a dotarł nawet do Maroka w Afryce.

 

Więcej... Zmarł Bernard Malinowski, członek Prezydium Zarządu Głównego TPW w latach 2013 – 2018


Apel Pamięci przy grobie prof. Stanisława Lorentza

Opublikowano

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zaprasza na spotkanie przy grobie z okazji 31. rocznicy śmierci prof. Stanisława Lorentza.

Prof. Stanisław Lorentz, muzeolog, historyk sztuki, wieloletni dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie był założycielem i pierwszym Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Po apelu pamięci zapraszamy na spacer po cmentarzu z przewodnikiem warszawskim, Marcinem Tyslerem, prezesem Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych @SKPT Warszawa. Spacer odbywa się w ramach projektu „Warszawa wielokulturowa” pod patronatem Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Spacer jest bezpłatny.

W trakcie spotkania i podczas spaceru oraz na kolejnych naszych wydarzeniach będzie możliwość wsparcia zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy.

Sobota, 12 marca 2022 r.  11:00
Cmentarz Ewangelicko-Augsburski
ul. Młynarska 54.56/58, brama główna

Więcej... Apel Pamięci przy grobie prof. Stanisława Lorentza