Czas adwentu — czas oczekiwania

Opublikowano

Oddział KORT zaprasza...

Boże Narodzenie - jedno z najważniejszych świąt katolickich - poprzedzone jest czasem adwentu, czyli oczekiwania. Zgodnie z naszą tradycją, zapraszamy na refleksyjny spacer, podczas którego odwiedzamy warszawskie świątynie.

W tym roku zwyczaje adwentowe będziemy poznawać na Pradze. Spacer to okazja do przypomnienia historii praskich kościołów i próba odczytania znaczenia architektury sakralnej, uwzględniającej wielokulturowość Pragi.

Trasa będzie wiodła od Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, przez Sobór metropolitalny Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny do kolebki Pragi – czyli kościoła Matki Boskiej Loretańskiej na ul. Ratuszowej.

W okresie adwentowego oczekiwania, w pośpiechu przedświątecznych przygotowań, warto odetchnąć, wyciszyć się i oddać kontemplowaniu sztuki sakralnej. Każdy z nas zasługuje właśnie na taki prezent, ponieważ adwent dzieje się w wymiarze duchowym. Tym, którym przeżycia religijne są mniej lub bardziej obce, zapewniamy przeżycia poznawcze i estetyczne, świątynie na trasie spaceru kryją w sobie wiele piękna, zapowiada to piękno zewnętrzna szata architektoniczna. Przekonajcie się!

Zbiórka: Katedra Praska
ul. Floriańska 3
16 grudnia 2017 r.
godz. 11:00

Wróć