Spotkanie z p. Wandą Traczyk-Stawską

Opublikowano

29 kwietnia członkowie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Panią Wandę Traczyk-Stawską — łączniczkę i strzelca w Powstaniu Warszawskim, przewodniczącą Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy. Wspólny spacer dla przewodników i członków TPW był czymś więcej niż tylko szkoleniem. Otrzymaliśmy zadania do zrealizowania — zabrzmiały jak rozkaz. Dzięki bezpośrednim relacjom Pani Wandy, wspomnieniom o poległych kolegach, dotknęliśmy historii wielkiej ale i prywatnej — mogliśmy bowiem obcować z chwilami Jej wzruszenia, co zapamiętamy najbardziej... Zostało w nas poczucie, że wobec wszystkich — znanych i bezimiennych — spoczywających na Cmentarzu Powstańców Warszawy mamy zobowiązania.

Za zorganizowanie spotkania dziękujemy Pani Barbarze Siedlickiej ze Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy i Oddziałowi Akademickiemu TPW.
W czasie spaceru towarzyszyła nam ekipa z TVP3 Warszawa, która rejestrowała wydarzenie. Relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie: https://warszawa.tvp.pl/37081342/05052018

Wróć