Oddział Białołęka

Pragniemy upowszechniać wiedzę o Warszawie dawnej, współczesnej oraz o zamierzeniach i planach na przyszłość. Chronimy wszystko to, co stanowi o dziedzictwie kulturowym Białołęki, jej dobra i zabytki materialne. Prowadzimy działalność edukacyjno-wychowawczą dzieci i młodzieży zarówno w zakresie wiedzy o mieście i jego problemach, jak też ogólnej kultury i współżycia społecznego. Ponadto dbamy o piękno, czystość i estetykę tej części Warszawy oraz realizujemy projekty społeczne zgodne z zasadami ekologii.


Aktualności

V Edycja Konkursu „W poszukiwaniu tajemnic dawnej Białołęki”

Opublikowano

Oddział Białołęka Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zaprasza do udziału w V Edycji Konkursu Historycznego „W POSZUKIWANIU TAJEMNIC DAWNEJ BIAŁOŁĘKI”.

Więcej... V Edycja Konkursu „W poszukiwaniu tajemnic dawnej Białołęki”


Uroczystość odsłonięcia miejsca pamięci Wojciecha Zawadzkiego

Opublikowano

Rada i Zarząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy oraz Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddziału Białołęka wraz z Komitetem Honorowym popierającym budowę miejsca pamięci Wojciecha Zawadzkiego, zapraszają na uroczystość odsłonięcia miejsca pamięci zasłużonego dla społeczności Wiśniewa i okolic wielkiego społecznika i patrioty Wojciecha Zawadzkiego w dniu 3 marca 2017 r.

Więcej... Uroczystość odsłonięcia miejsca pamięci Wojciecha Zawadzkiego