Juwenalia SGH

Opublikowano

Juwenalia SGH to zdecydowanie najbardziej wyczekiwane wydarzenie przez studentów. Już 11 maja, widzimy się w Ogrodach Rektorskich. Samorząd Studentów SGH po raz kolejny szykuje 2 sceny na których usłyszymy aż sześciu wspaniałych artystów. Scenę Główną rozgrzeją, elektroniczny duet Flirtini, jazzowo alternatywny Mikromiusic oraz hip-hop’owy Rasmentalism. Natomiast na scenie Perły Export usłyszymy 3 raperów – Gverilla, Siles oraz Sarius.

Scenę Główną otworzy niesamowity duet muzyki elektronicznej Flirtini: dwójka producentów i DJ’ow muzycznych - Jedynak oraz Ment XXL. Podbili oni serca milionów słuchaczy swoimi czterema albumami o tytule „Heartbreaks & Promises” na których można usłyszeć takich artystów jak Natalia Nykiel, Julia Wieniawa, Ten Typ Mes, Otsochodzi, wokalistkę zespołu Xxanaxx Klaudię Szafrańską oraz wielu, wielu innych. Ich muzyka regularnie rozbrzmiewa na licznych imprezach w całej Polsce.

Drugą gwiazdą głównej sceny jest Mikromusic, polski zespół jazzowo alternatywny, który jest znany z utworów tj. „Tak mi się nie chce” oraz „Takiego chłopaka”. W swoich brzmieniach łączą jazz, trip-hop, rock a nawet elementy muzyki ludowej. Tak zaskakujące połączenie zostało docenione w 2016 roku. Nagrodą muzyczną „Fryderyki”, którą otrzymali w kategorii “Album roku elektronika i alternatywa” za album „Matka i żony”.

Hedlinerem Sceny Głównej będzie polski zespół hip-hop’owy Rasmentalism. Od 2016 roku zespół tworzą raper Ras, producent Ment XXL oraz DJ Tort. Ci związani z wytwórnią Asfalt Records artyści dotychczas wydali 8 albumów i 2 mini-albumy. Utwory z ostatniej płyty pt. „Tango” mają po 3-6 mln wyświetleń na YouTube. Ponadto muzycy mają na swoim koncie współpracę z takimi wykonawcami jak Taco Hemingway, Sokół, Quebonafide czy Otsochodzi. Już w 2019 roku ma się ukazać ich kolejny album.

Scenę Perły Export otworzy 23-letni wokalista, producent i autor tekstów, czyli Gverilla. W 2018 roku wydał on swoją debiutancką EPkę „Element” na którą trafiło siedem numerów łączących w sobie elektronikę, rap i elementy RnB. Jeden z nich pt. „8 0 8 0 8 0” osiągnął aż 2,6 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Drugim artystą jest laureat przeglądu Popkiller Młode Wilki z 2018 roku - Siles. Jego utwory w serwisie YouTube mają blisko po 2 mln wyświetleń. Raper ma na swoim koncie również wspólny utwór z Janem-rapowanie i Zuzą Jabłońską pt. „Powiedz mi to w twarz”. Na rok 2019 artysta zapowiedział swój debiutancki album.

Ostatni artysta sceny Perły Export to Sarius, który również jest laureatem konkursu Popkiller Młode Wilki z 2015 roku. Swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał w wytwórni Asfalt Records, gdzie współpracował z takimi artystami jak O.S.T.R. czy Hades. Do tej pory nagrał 5 albumów i 4 mini-albumy. Możecie go znać z takich utworów jak „Dobry chłopak”, „Dziecko wojny” oraz „Wiking”. Ten ostatni przyniósł mu aż 39 mln wyświetleń na YouTube.

Oprócz świetnych koncertów organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji, pyszne jedzenie prosto z foodtrucków i zimne piwo, o które zadba sponsor główny wydarzenia – Perła!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2105293616435608/

Wróć