Szanowni Państwo, w związku ze stanem epidemii

biuro Zarządu Głównego TPW będzie nieczynne do odwołania.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Prosimy o kontakt: tpwsekretarz@hotmail.com

Aktualności

Warszawa wielokulturowa: zwiedzanie Cmentarza Karaimskiego

Opublikowano

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie Cmentarza Karaimskiego w ramach projektu „Warszawa wielokulturowa” prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Zwiedzanie zrealizowane będzie we współpracy z Fundacją Karaimskie Dziedzictwo.

Historię tej mało znanej i tajemniczej nekropolii przybliży nam Adam Dubiński, Prezes Zarządu Fundacji Karaimskie Dziedzictwo. Zwiedzanie potrwa 60-90 minut. Wstęp wolny.
Wydarzenie pod patronatem Centrum Wielokulturowego w Warszawie.

Więcej... Warszawa wielokulturowa: zwiedzanie Cmentarza Karaimskiego


Baczyński 100

Opublikowano

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Wolskim Centrum Kultury organizuje koncert pn. „Baczyński 100”.

W uznaniu dla dokonań Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, najważniejszego poety literackiego pokolenia Kolumbów, Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Wolskim Centrum Kultury organizuje przedsięwzięcie mające na celu upamiętnienie dorobku twórcy. Widowisko odbędzie się w niedzielę, 1 sierpnia br. o godz. 13.00 w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie i przedstawiać będzie dwa etapy życia poety: okres młodości oraz okres okupacji. Utwory Baczyńskiego przedstawią aktorzy: Karolina Gorczyca, Antoni Pawlicki, Katarzyna Herman, Piotr Grabowski, Grażyna Barszczewska oraz Jerzy Schejbal. Specjalnie skomponowaną muzykę na to wydarzenie wykona razem z zespołem zdobywca nagrody Grammy, Włodek Pawlik. Na scenie wystąpią również: Natalia Wilk, Marek Bałata, Damian Kostka, Cezary Konrad i Łukasz Pawlik. Spotkanie poprowadzi aktor Piotr Bajtlik. Całość wyreżyseruje Tomasz Man.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Plakat przedstawia Krzysztofa Baczyńskiego zawierający dane na temat wydarzenia

 

Więcej... Baczyński 100


Chopin wieczorową porą. Koncerty uczestników Eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina

Opublikowano

Koncerty uczestników Eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina

12 lipca rozpoczną się Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego, które potrwają aż do 23 lipca. Niemal 160 pianistów z całego świata będzie rywalizować o zakwalifikowanie do październikowego Konkursu.

Uczestników będzie można wysłuchać nie tylko podczas eliminacyjnych sesji przesłuchań – młodzi artyści zaprezentują przygotowany przez siebie program także podczas plenerowych koncertów na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina! 17 i 18 lipca w godz. 20:00 – 23:00 zapraszamy na recitale fortepianowe.

Więcej... Chopin wieczorową porą. Koncerty uczestników Eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina


Warszawa w kwiatach i zieleni – lista zgłoszeń zamknięta

Opublikowano

281! Dokładnie tyle warszawskich ogrodów, ogródków, balkonów, ukwieconych parapetów i zielonych enklaw zostało zgłoszonych do tegorocznej, 38. edycji, konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni.

Więcej... Warszawa w kwiatach i zieleni – lista zgłoszeń zamknięta


Warszawskie Warsztaty Ogrodnicze. Warsztat online „Ogród naturalny”

Opublikowano

Naturalny Ogród — przed nami ostatni warsztat towarzyszący 38. Konkursowi „Warszawa w kwiatach i zieleni”!

Miejskie uprawy cieszą się coraz większą popularnością, podobnie jak ekologiczna hodowla oparta na zasadach „zero waste”. Chcemy przybliżyć warszawiakom tę tematykę i przedstawić naturalne rozwiązania i porady związane z ekologicznym ogrodnictwem. 

Więcej... Warszawskie Warsztaty Ogrodnicze. Warsztat online „Ogród naturalny”


Spotkanie Komisji Historycznej

Opublikowano

Szanowni Państwo,
Drodzy Członkowie i Sympatycy Komisji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Warszawy,
 
Pragnęlibyśmy Państwa zaprosić już za tydzień — w piątek 18 czerwca o 17:00 — na zdalne zebranie Komisji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Wątkiem głównym spotkania będzie percepcja warszawskich wieżowców, a prelekcję wygłosi mgr Bartosz Barański — geograf, znawca architektury i urbanistyki stolicy, który zaprezentuje wybrane rezultaty pięcioletnich badań przeprowadzonych na potrzeby (właśnie ukończonej) rozprawy doktorskiej.
 
Tradycyjne zaproszenie znajdą Państwo w załączniku.
Proszę o potwierdzenie chęci uczestnictwa w spotkaniu.
 
Łączę serdeczne pozdrowienie,
Mikołaj Madurowicz
 

Więcej... Spotkanie Komisji Historycznej


Varsavianistyczna Szkoła — sprawozdania

Opublikowano

Informujemy, że przedłużony został termin składania sprawozdań z realizacji projektu Varsavianistyczna Szkoła. Nowy termin: 25 czerwca 2021 r. godz. 23.59.

Więcej... Varsavianistyczna Szkoła — sprawozdania


Wielka Wymiana Sadzonek „Zielona rewolucja”

Opublikowano

W weekend 19 – 20 czerwca, w godzinach 13.00 – 17.00, na patio wewnętrznym Hali Koszyki odbędzie się Wymiana Sadzonek!

Jeśli macie sadzonki i szczepki wyhodowanych przez siebie roślin balkonowych i ogrodowych przynieście je na wydarzenie i wymieńcie się z innymi uczestnikami.

Więcej... Wielka Wymiana Sadzonek „Zielona rewolucja”


Domek dla owadów — kolejny warsztat ogrodniczy 38. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Opublikowano

Owady pełnią w naszym ekosystemie bardzo ważną rolę. Mogą być bardzo pożyteczne dla rozwoju roślin i kwiatów. Warto zapewnić im odpowiednie schronienie stosując naturalne metody.

Więcej... Domek dla owadów — kolejny warsztat ogrodniczy 38. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”


Strona 1 z 3

Przejdź do archiwum aktualności
Więcej

Projekty

Patronaty

Więcej

Starsze aktualności