Aktualności

Spotkanie przy grobie Stanisława Lorentza

Opublikowano

W sobotę, 12 stycznia 2022 r. o 11:00 spotkaliśmy się przy grobie prof. Stanisława Lorentza — wybitnego muzeologa, historyka sztuki, inicjatora, założyciela i wieloletniego Prezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele: Zarządu Głównego TPW, w tym władze Oddziałów terenowych Towarzystwa Przyjaciół Warszawy: Oddział Stare Miasto, Oddział Akademicki, Towarzystwo Przyjaciół Pragi — Oddział TPW oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 „Klonowego Liścia” w Warszawie i Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 226 „Małego Europejczyka” w Warszawie.

Po Apelu Pamięci odbył się spacer z przewodnikiem po Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w ramach projektu „Warszawa Wielokulturowa”.

Więcej... Spotkanie przy grobie Stanisława Lorentza


Zmarł Bernard Malinowski, członek Prezydium Zarządu Głównego TPW w latach 2013 – 2018

Opublikowano

W poniedziałek, 28 lutego 2022 roku zmarł Bernard Malinowski — wieloletni członek Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, członek Prezydium Zarządu Głównego w latach 2013 – 2018.

Bernard Edward Malinowski to urodzony warszawiak. Wieloletni nauczyciel historii i WOS-u we wszystkich typach szkół od podstawówki do gimnazjum i liceum.

Jego pasją była turystyka, krajoznawstwo i historia. Prowadził Koło Krajoznawcze i organizował wycieczki i rajdy, na których młodzież zdobywała  odznaki krajoznawcze, regionalne i okolicznościowe. Autostopem zwiedził prawie całą Europę południowo-zachodnią, czyli Francję, Hiszpanię, Andorę, Monako, a dotarł nawet do Maroka w Afryce.

 

Więcej... Zmarł Bernard Malinowski, członek Prezydium Zarządu Głównego TPW w latach 2013 – 2018


Apel Pamięci przy grobie prof. Stanisława Lorentza

Opublikowano

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zaprasza na spotkanie przy grobie z okazji 31. rocznicy śmierci prof. Stanisława Lorentza.

Prof. Stanisław Lorentz, muzeolog, historyk sztuki, wieloletni dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie był założycielem i pierwszym Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Po apelu pamięci zapraszamy na spacer po cmentarzu z przewodnikiem warszawskim, Marcinem Tyslerem, prezesem Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych @SKPT Warszawa. Spacer odbywa się w ramach projektu „Warszawa wielokulturowa” pod patronatem Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Spacer jest bezpłatny.

W trakcie spotkania i podczas spaceru oraz na kolejnych naszych wydarzeniach będzie możliwość wsparcia zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy.

Sobota, 12 marca 2022 r.  11:00
Cmentarz Ewangelicko-Augsburski
ul. Młynarska 54.56/58, brama główna

Więcej... Apel Pamięci przy grobie prof. Stanisława Lorentza


Warszawa Wielokulturowa. Spacer po Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim

Opublikowano

Pierwsze w 2022 roku spotkanie z cyklu „Warszawa wielokulturowa” odbędzie się już 12 marca, w sobotę.

O 11:00 spotykamy się przy bramie głównej cmentarza na Apelu Pamięci przy grobie prof. Stanisława Lorentza, założyciela i wieloletniego Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Warszawy (https://www.facebook.com/events/1278886629301751)

O 11:30 po apelu rozpoczynamy spacer. Naszym przewodnikiem będzie Marcin Tysler ze Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych w Warszawie. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Spacer będzie też okazją do wsparcia naszej zbiórki dla Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy — podczas spaceru spotkacie wolontariusza TPW z puszką PAH.

Partnerami cyklu Warszawa Wielokulturowa w 2022 roku są: SKPT Warszawa, Centrum Kultury i Aktywności na Targówku.

Sobota, 12 marca 2022 r.  11:00 (spacer: 11:30)
Cmentarz Ewangelicko-Augsburski
ul. Młynarska 54/56/58, brama główna

Więcej... Warszawa Wielokulturowa. Spacer po Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim


Powązki od A do Z: Szlakiem artystów

Opublikowano

Już za tydzień kolejny spacer po Starych Powązkach! Tym razem Franciszek Trynka poprowadzi nas szlakiem artystów.

Sobota, 5 marca 2022 r.  11:00
tuż za Bramą św. Honoraty

Organizatorem wydarzenia jest Oddział Akademicki Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Podczas spaceru będziecie mieli okazję wesprzeć naszego wolontariusza kwestującego dla Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy. Jeśli chcecie wesprzeć zrzutkę on-line, możecie zrobić to już teraz pod linkiem: siepomaga.pl/tpw

Więcej... Powązki od A do Z: Szlakiem artystów


Strona 3 z 3

Przejdź do archiwum aktualności

Sekretariat Zarządu Głównego jest czynny:

  • w środy: od 16:30 do 18:00,
  • w czwartki: od 16:30 do 18:00.


Więcej

Projekty

Patronaty

Więcej

Starsze aktualności