Oddział Stare Miasto

Aktualności

Nie żyje Krystyna Grzelak

Opublikowano

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe śp. Krystyny Grzelak odbędą się 13 czerwca (wtorek) o godz. 11:00 w Kościele Marii Magdaleny przy ulicy Wólczyńskiej 64 na Wawrzyszewie, przy cmentarzu na którym zostanie pochowana. Cześć Jej pamięci!

Więcej... Nie żyje Krystyna Grzelak


Dwaj panowie na spacerze. Wędrówki po instytucjach Starej Warszawy

Opublikowano

Tęskniąc nieustannie do ciepłego uroku dwóch dżentelmenów zapraszamy na wędrówkę po instytucjach Starej Warszawy. Przechadzać się będziemy siedząc w wygodnych klubowych lektykach, niesionych na barkach naszej wyobraźni i kołysanych rytmem eksperckiej wiedzy niezrównanych cicerone — Andrzeja Sołtana i Sebastiana Lenarta. W szekspirowskiej Weronie dwóch panów kochało jedną kobietę o imieniu Sylwia, więc i nasze uczucia niezmiennie skierowane są na jeden obiekt — Warszawę!

Czwartki o godz. 17.00
Piwnica pod Regałami, ul. Świętojańska 5

Najbliższe spotkanie poświęcone siedzibie władz miejskich już 22 września. Wstęp wolny!

Projekt organizowany przez Fundację Bez Wizy przy pomocy Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Czytelnia Naukowa Nr VII oraz Oddziału Stare Miasto Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, współfinansowany przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy.

 

 

Więcej... Dwaj panowie na spacerze. Wędrówki po instytucjach Starej Warszawy


Dzień Pamięci Starówki

Opublikowano

W dniu 13 sierpnia 2020 r. przedstawiciele Oddziału Stare Miasto Towarzystwa Przyjaciół Warszawy: Zbigniew Juszkiewicz — prezes Zarządu Oddziału, Tadeusz Otulak — wiceprezes Zarządu Oddziału oraz Andrzej Sidor — członek Komisji Rewizyjnej Oddziału, złożyli wiązankę pod pomnikiem Ofiar czołgu-pułapki przy ulicy Jana Kilińskiego, jako hołd Powstańcom Warszawskim 1944 roku.

Więcej... Dzień Pamięci Starówki


Spacer śladami Bronisławy Dłuskiej

Opublikowano

Oddział Stare Miasto Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zaprasza na spacer śladami Bronisławy Dłuskiej.

Podczas spaceru poznamy wybitną lekarkę, odważną damę i patriotkę, kolekcjonerkę sztuki ludowej oraz pierwszą dyrektorkę Instytutu Radowego, przyjaciółkę Jana Paderewskiego i Henryka Sienkiewicza.

Zbiórka przed Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Freta 16
15 grudnia 2019 r.
o godz. 14:00

Więcej... Spacer śladami Bronisławy Dłuskiej


„A wywalczę ci kraj. Wielki kraj pełen zbóż”

Opublikowano

Wieczornica z udziałem Powstańców Warszawskich i Kombatantów

Oddział Stare Miasto Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zaprasza na spotkanie z Jolantą Kolczyńską ps. Klara, żołnierzem Armii Krajowej i łączniczką Zgrupowania „Chrobry II”.

Siedziba Oddziału Stare Miasto
ul. Nowomiejska 5 lok. 1
Wtorek, 8 maja 2018 r. o godz. 17:00

Więcej... „A wywalczę ci kraj. Wielki kraj pełen zbóż”


Spacer „Raptularz warszawskiej Syreny”

Opublikowano

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Stare Miasto zaprasza na spacer po Starym i Nowym Mieście, w trakcie którego poszukamy ukrytych w detalach architektonicznych Syren, poznamy różne legendy i anegdoty związane z warszawską Syreną oraz zatrzymamy się na staromiejskich i nowomiejskich ulicach związanych z ulubionym żywiołem Syreny czyli wodą.

Spotykamy się 15 października 2017 r. o godzinie 15.00 na Placu Zamkowym przed Kolumną Zygmunta.

Spacer poprowadzi Agnieszka Martyka-Grudzień

Wstęp wolny!

Więcej... Spacer „Raptularz warszawskiej Syreny”


Działalność Oddziału Stare Miasto w 2018 roku

W dniu 22 marca 2018 roku z okazji 55-lecia założenia Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego odbyła się uroczystość, w czasie której odznaczono najbardziej zasłużonych członków Towarzystwa:

  • Złotą Syrenką odznaczony został Pan Zbigniew Juszkiewicz — Wiceprezes Zarządu Oddziału Stare Miasto TPW
  • Pamiątkowymi Medalami 55-lecia odznaczony został cały Zarząd Oddziału Stare Miasto TPW
  • Ponadto Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za przyczynianie się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Mazowsza odznaczona została Pani Krystyna Grzelak — Prezes Zarządu Oddziału Stare Miasto...

Więcej... Działalność Oddziału Stare Miasto w 2018 roku