Aktualności

Salony pod Zwariowaną Gwiazdą

Opublikowano

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zaprasza na cykl dziesięciu koncertów połączonych z gawędami o Warszawie i zwiedzaniem Willi pod Zwariowaną Gwiazdą.

Cykl jest częścią projektu „Warszawa — miasto artystów”. Do jego realizacji zaprosiliśmy prof. Joannę Maklakiewicz wraz ze studentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina oraz Janusza Owsianego — varsavianistę.

Wszystkie koncerty odbędą się w Willi pod Zwariowaną Gwiazdą, na terenie warszawskiego ZOO, wejście od ul. Ratuszowej 1/3. Koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00. Po każdym spotkaniu odbędzie się zwiedzanie willi. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy  — promocja@tpw.org.pl

Wstęp wolny!

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Więcej... Salony pod Zwariowaną Gwiazdą


Warszawa — miasto artystów — spotkanie trzecie

Opublikowano

3 czerwca 2018 r.

Godz. 11.00 — spacer „Wokół pracowni Władysława Podkowińskiego” / Maria Kamińska
Miejsce zbiórki: przed budynkiem Zachęty

Godz. 14.00 — wykład „Wszystkie oblicza Władysława Podkowińskiego” / Karolina Zalewska
W 1889 r. miała miejsce w Paryżu wielka retrospektywna wystawa Claude'a Moneta. Jednym ze zwiedzających ekspozycję był Władysław Podkowiński. Zafascynowany dokonaniami francuskiego impresjonizmu, postanowił przenieść ten kierunek malarstwa nad Wisłę. Nie pozostał jednak długo wierny temu nurtowi. Epizod impresjonistyczny był dla niego tylko jednym z przystanków na drodze poszukiwań własnej definicji sztuki.
Muzeum Narodowe / kino MUZ / wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy!

Więcej... Warszawa — miasto artystów — spotkanie trzecie


Koncert muzyki klasycznej Konstantego Andrzeja Kulki

Opublikowano

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Stowarzyszenie Monopol Warszawski oraz Fundacja PANDA mają zaszczyt zaprosić Państwa na wieczór muzyki klasycznej w wykonaniu Konstantego Andrzeja Kulki. Koncert odbędzie się w ogrodzie Willi „Pod Zwariowaną Gwiazdą” Jana i Antoniny Żabińskich na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Wejście na teren ZOO na hasło: Koncert Mistrza Konstantego.

Więcej... Koncert muzyki klasycznej Konstantego Andrzeja Kulki


Gala wręczenia nagród Festiwalu Piosenki Warszawskiej

Opublikowano

Zapraszamy uczestników wraz z opiekunami na Galę wręczenia nagród Festiwalu Piosenki Warszawskiej „Warszawa da się lubić”.

Mediateka START-META
ul. Szegedyńska 13A
Czwartek, 7 czerwca 2018 r. o godz. 9:30


Więcej... Gala wręczenia nagród Festiwalu Piosenki Warszawskiej


Warszawa — miasto artystów — Witkacy

Opublikowano

W niedzielę, 27 maja, odbył się spacer po Warszawie śladami Stanisława Ignacego Witkiewicza zwanego Witkacym. Uczestnicy poznali miejsca związane z jego twórczością i życiem osobistym, przywołane na tle warszawskich zachowanych i niezachowanych budowli. Dowiedzieli się kogo odwiedzał w Warszawie, gdzie mieściła się jego pracownia oraz jak spędzał czas wolny, gdy nie wykonywał „obstalunków”. Jak funkcjonowała Firma Portretowa „St. I. Witkiewicz” i co Witkacy widział gdy chodził po ulicach miasta. Ten „właściciel wielkiej firmy gębowzorów”, gorący zwolennik psychoanalizy, mistrz sięgania do głębokich pokładów psychiki portretowanego, pozostawił imponującą galerię osobistości międzywojennego artystycznego parnasu Warszawy: portrety Jarosława Iwaszkiewicza z małżonką, Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego. O nich również wspomniano.

Po spacerze odbył się wykład w Kinie Muz w Muzeum Narodowym.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.

Więcej... Warszawa — miasto artystów — Witkacy


Warszawa, której nie ma — Paryż Północy

Opublikowano

Wykład (11:00–12:45)

Inauguracja Programu „Warszawa, której nie ma” — przywitanie uczestników, podanie terminów kolejnych spotkań, przedstawienie organizatorów i wykładowców.

Wykład pt. „Paryż Północy” mgr Elżbiety Zatorowskiej ilustrowany zdjęciami dawnej Warszawy; Warszawa międzywojenna, jej wygląd i życie codzienne; zabudowa, ulice, parki, kawiarnie, kabarety, miejsca rozrywki itp.

Spacer po Śródmieściu (13:30–15:00)

Spacer z przewodnikiem TPW na trasie od ul. Moniuszki do Nowego Światu szlakiem przedwojennych kawiarni literackich, kin i lokali rozrywkowych, pięknych kamienic i kultowych miejsc przedwojennej Warszawy.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Wstęp na wykład i spacer jest bezpłatny!

Więcej... Warszawa, której nie ma — Paryż Północy


35. konkurs „Warszawa w Kwiatach i Zieleni”

Opublikowano

Dzisiaj wystartowała największa akcja związana z zielenią i ekologią w mieście, czyli 35. konkurs „Warszawa w Kwiatach i Zieleni”. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy, każda firma i instytucja publiczna działająca na terenie stolicy. Zgłoszenia można przesyłać do 7 lipca 2018.

Więcej... 35. konkurs „Warszawa w Kwiatach i Zieleni”


Warszawa — miasto artystów

Opublikowano

27 maja 2018 r.

Godz. 11.00 — spacer „Wokół pracowni Witkacego” — Agnieszka Martyka-Grudzień
Miejsce zbiórki: ul. Hoża 11/15

Godz. 14.00 — wykład „Stanisław Ignacy Witkiewicz. Od czystej formy do firmy portretowej” — Bożena Pysiewicz
Stanisław Ignacy Witkiewicz postrzegany jako dziwak i ekscentryk jednocześnie fascynował osobowością i różnorodnymi talentami. W artystycznej wędrówce przeżywał estetyczne bunty, odczuwał nienasycenie formą i przeprowadzał okrutne wiwisekcje portretowanych osób. Zwątpienie w możliwość tworzenia sztuki budzącej uczucia metafizyczne i wyrażającej jego Teorię Czystej Formy doprowadziło do założenia Firmy Portretowej opartej na czysto handlowych zasadach. Twórczość plastyczna Witkacego przedstawiona zostanie w kontekście jego utworów literackich, artystycznych manifestów i tekstów z dziedziny filozofii i krytyki artystycznej.
Muzeum Narodowe / kino MUZ / wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy!

Więcej... Warszawa — miasto artystów


Targówek Satyryczny Wiechowisko

Opublikowano

Rada i Zarząd Dzielnicy Targówek zapraszają w dniu 26 maja do Parku Wiecha przed Teatrem Rampa na spotkanie z niepowtarzalnym humorem, muzyką, tańcem oraz zabawą podczas całodniowej imprezy Targówek Satyryczny Wiechowisko i III edycji kabaretowego Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha. W tegorocznym Turnieju rolę jurora przyjęła znakomita artystka polskiego kabaretu pani Katarzyna Pakosińska, która podczas plenerowej gali finałowej zaprezentuje także swój estradowy show. Całą galę zwieńczy humor znakomitego Kabaretu Jurki. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Szczegóły na www.targowek.waw.pl

 

Więcej...


Strona 2 z 3

Przejdź do archiwum aktualności